Zeynep Oral Zeynep Oral HakkındaYazılarKitaplarErişim Bilgileri
Kitaplar
 

Sözden Söze

 

Sözden Söze"Zeynep Oral'ın konuşmalarında canlanan portrenin inandırıcı, çok boyutlu, zengin gerçeklerle dolu olmalarını sağlayan öge, yazarın bilgisi ve eleştirici zekasıdır. Konuştuğu kişileri bütün tanımakta, yargıya bağlayabilmektedir.
Zeynep Oral'ın sezgileri, sanata ve sanat insanlarına sevgisi, insan kişiliğinin düğümlerini çözmeye bir sanatçı gibi de yaklaşabilme yetisi, onun konuşmalarına zaman zaman olağanüstü başarılar kazandırmaktadır... Kişiliklerinde olağanüstü yanlar bulunan, kendileri ve çevreleriyle çatışma yaşayan sanatçıların onunla konuşurken benliklerini cömertçe açıkladıkları görülür. "

Konur Ertop (1984 Varlık Yıllığı)

Konuşmalar


Bu Cennet Bu Cehennem

Bu Cennet Bu CehennemBu Cennet Bu Cehennem' i bir solukta, severek ve yazarın şarkısına katılarak, insanımıza karşı duyduğu sevgiyi paylaşarak okuyacaksınız.

Devam

Katmandu'dan Meksika'ya

Katmandu'dan Meksika'yaYazar, Katmandu'dan Yemen'e, Pakistan'dan İrlanda'ya, Altay Dağları'ndan Prag'a, Polonya'dan Meksika'ya yürek atışlarının peşinden giderken, ilgisini insana ve topluma yöneltiyor..

Devam

Uzakdoğu'm

Uzakdoğu'mUzakdoğu'm, yazarın keşfetme ve öğrenme tutkusu, keskin gözlemciliği, ustalıklı ve şiirsel anlatımı, sıcak biçimiyle kanatlanan, düşünsel, düşsel ve görsel zenginliği olan bir yolculuk...

Devam

 

     
     
  Zeynep Oral Yazılar Kitaplar Erişim Bilgileri