Zeynep Oral Zeynep Oral HakkındaYazılarKitaplarErişim Bilgileri

 

Konuşa Konuşa

Konuşa Konuşa"Zeynep Oral'ın konuşmalarında canlanan portrenin inandırıcı, çok boyutlu, zengin gerçeklerle dolu olmalarını sağlayan öge, yazarın bilgisi ve eleştirici zekasıdır. Konuştuğu kişileri bütün tanımakta, yargıya bağlayabilmektedir.
Zeynep Oral'ın sezgileri, sanata ve sanat insanlarına sevgisi, insan kişiliğinin düğümlerini çözmeye bir sanatçı gibi de yaklaşabilme yetisi, onun konuşmalarına zaman zaman olağanüstü başarılar kazandırmaktadır... Kişiliklerinde olağanüstü yanlar bulunan, kendileri ve çevreleriyle çatışma yaşayan sanatçıların onunla konuşurken benliklerini cömertçe açıkladıkları görülür."

Konuşmalar


Tutkunun Romanı

Tutkunun RomanıKüçük bir kız çocuğu. Uçurumun kıyısında havaya fırlatılmak istiyor... Sonra yıllar boyunca kendini yeryüzü uçurumlarının kıyısında buluyor.
Onu hep uçurumun kıyısına götüren, tutkusu ve sesi...

Devam

Esintiler 80'li Yıllar

Esintiler 80'li Yıllar"Esintier" Sanat dallarından, günlük olaylara, inatla sevgiden, umuttan, insan haklarından yana "esen" yazılardır. Bir araya geldiklerinde yaşadığımız yılların panoramasını ortaya koyarlar. Bugün "Esintiler '82" den alınan altı yazı ve 1983 den bu yana "esen"lerden seçtiklerimizle 80'li yılların "Esintiler"ini sunuyoruz.

Devam

Karanlıktaki Işık

Karanlıktaki Işık Ve perde açılıdı. Ardından ışık... Karanlıktaki ışık. Işıkta en bildiğim ya da hiç bilmediğim dünyalar, toplumlar, bireyler... Işıkta dünyanın ve insanın değişebilirliği... O ışıkta, kendimi ararken başkalarını keşfediyorum. Başkalarına yöneldiğimde ...

Devam
     
     
  Zeynep Oral Hakkında Yazılar Kitaplar Erişim Bilgileri