Zeynep Oral Zeynep Oral HakkındaYazılarKitaplarErişim Bilgileri

 

Kadın Olmak

Kadın Olmak" Kadın Olmak " ın ilk baskısı için ne dediler?

"Zeynep Oral'ın yeni kitabı 'Kadın Olmak'ı okuduktan sonra, saygım, sevgim arttı ona, yararlandım o kitaptan, öğrendim ve düşündüm"

Melih Cevdet Anday

"(...) Biz de Zeynep Oral'la birlikte yaşıyoruz dünya kadınlarının acı mı acı gerçeklerini... Güzel yazılmış, coşkuyla, sevgiyle, inançla yazılmış bir kitap bu, Kadın Olmak "

Oktay Akbal

"(...) Siyasal düşüncelerinden dolayı içerde bulunanlar için, gökyüzü de ortaktır, gülümseyiş de, gözyaşı da... Çünkü bu ortaklığın ardında 'insan olmak' denen bir çaba yatar. Zeynep Oral'ın satırları arasında buram buram tüten bir çaba... "

Örsan Öymen

"Sağlıklı yaklaşımıyla, sağlam bilgileriyle, çarpıcı anlatımıyla hemen dikkati çeken bir kitap... Kara Afrika'da ve her yerde, çocukların, kadınların, erkeklerin yükselen sesleri, insanlığın dirençli sesi olmuş 'Kadın Olmak'ta."

Bekir Onur

"Kadın Olmak, ilginç ve büyük yankılar doğurmaya aday bir araştırma, inceleme kitabı."

İlhami Soysal

Kitaptan Bir Bölüm


Kadın Olmak

Kadın Olmak" Kadın Olmak " ın ilk baskısı için ne dediler?
"Zeynep Oral'ın yeni kitabı 'Kadın Olmak'ı okuduktan sonra, saygım, sevgim arttı ona, yararlandım o kitaptan, öğrendim ve düşündüm"...

Melih Cevdet Anday

Devam

Esintiler 82

Esintiler 82Bu hafta ey vatandaşlar, büyükler, küçükler, çocuklar, yaşlılar, emekliler, memurlar, meslek sahipleri, meslek sahibi olmayanlar, serbest çalışanlar, serbest olmayıp çalışmaya çalışanlar kitap okuyun, yeter ki, kitap okuyun... diye bir yazı yazacaktım ki bir öykü duydum. "Kitap okuyun" yazısı yerini o öyküyü yazıyorum:

Devam

Bir Ses

Bir SesBir Ses, Reha İsvan'ın Sesi... 26 Şubat 1982 - 23 Aralık 1982 ve 14 Kasım 1983 - 17 Şubat 1986 tarihleri arasında Metris Askeri Cezaevi'nde hükümsüz tutuklu, Reha İsvan'ın sesi... Bir sese kulak verdiğimi sanmıştım. Yanılmışım. O bir ses, ...

Devam

 

     
     
  Zeynep Oral Hakkında Yazılar Kitaplar Erişim Bilgileri