Zeynep Oral Zeynep Oral HakkındaYazılarKitaplarErişim Bilgileri
Kitaplar
 

Bir Ses

Kitaptan bir bölüm;

Bir SesSelimiye Kışlasının geniş merdivenlerinden aşağıya inerken, yanına çok, güzel, gösterişli bir kadın polis yaklaştı. Sıcak bir gülümsemeyle, "özür dilerim, size kelepçe takmak zorundayım." dedi.

Mavi gözlü, kalın kaşlı, saçlarının önü belli belirsiz ağarmış kadın, kollarını uzattı, gülerek, "buyrun, hemen kelepçeleyin" deyip ekledi: "Onlar benim onur bileziklerim. "

1982 yılının 27 Şubat günüydü.

Reha İsvan'a, 57 yıllık yaşamında ilk kez kelepçe taklıyordu ve 0, henüz, arkadan değil de, önden kelepçelenmenin ne büyük bir nimet olduğunu bilmiyordu.

Son birkaç basamağı elleri kelepçeli indi. Daha önce, iki cezaevi arabasının beklediğini görmüştü. Birinin içine onu yerleştirdiler. Tek başınaydı. Cezaevi arabasının küçük camından dışarıyı görebiliyordu. Beklemeye başladı.

İkindi vaktiydi. Elleri kelepçeli bekliyordu. Nereye götürüleceğini hiç merak etmiyordu. Biliyordu. Avukatı, Turgut Kazan söylemişti: "Sizi Metris'e öteki arkadaşlarınızı Maltepe'ye götürecekler."…

Sayfa 9-10

Geri


Tutkunun Romanı

Tutkunun RomanıKüçük bir kız çocuğu. Uçurumun kıyısında havaya fırlatılmak istiyor... Sonra yıllar boyunca kendini yeryüzü uçurumlarının kıyısında buluyor.
Onu hep uçurumun kıyısına götüren, tutkusu ve sesi...

Devam

Esntiler

Esintiler"Esintiler", Milliyet Gazetesi'nde 80'li yılların başından beri sürdürdüğüm köşemin başlığı...

Devam

Yaz Düşüm Yaz

Yaz Düşüm YazBu Cennet Bu Cehennem' i bir solukta, severek ve yazarın şarkısına katılarak, insanımıza karşı duyduğu sevgiyi paylaşarak okuyacaksınız.

Devam

 

     
     
  Zeynep Oral Hakkında Yazılar Kitaplaar Erişim Bilgileri